• Bad Trip

  • Coming 2 America

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • All the Freckles in the World

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★½

  • Ted

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Martyrs

    ★★★½

  • You Don't Mess with the Zohan

  • Superbad

    ★★★★

  • Babel

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • Ichi the Killer

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • The Crow

    ★★★½