Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommo

Mommo

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bihter: A Forbidden Passion

Bihter: A Forbidden Passion

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now Is Good

Now Is Good

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
1001 Nights

1001 Nights

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tadı Tuzu Kalmadı

Tadı Tuzu Kalmadı

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Türk İfşa

Türk İfşa

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Kader Planı

Kader Planı

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Kader Planı 2

Kader Planı 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
100

100

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kedicik

Kedicik

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Dog Tulip

My Dog Tulip

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sylvia

Sylvia

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
Edit this entry  
22
The Past

The Past

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
THE HUMAN FUTURE: A Case for Optimism

THE HUMAN FUTURE: A Case for Optimism

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry