Sort by

Deniz has logged 704 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★
Edit this entry  
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only God Can Judge Me

Only God Can Judge Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragon

Dragon

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry