Sort by

Deniz has logged 57 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anelka: Misunderstood

Anelka: Misunderstood

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry