• Editing

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Impossible Things

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Fire in My Belly

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Cuatro paredes

    ★★★

  • Fucking with Nobody

    ★★★

  • Hey There!

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Citadel

  • Death to 2020

    ★★

  • Tripping with Nils Frahm

  • King of Knives

    ★★

  • Ok, It's Fine

    ★★★★

  • Pino

  • Two Distant Strangers

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Menarche

  • Uber Driver

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nadia, Butterfly

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • New Order

    ★★

  • Mama

    ★★★★½

  • Notturno

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Unseen River

  • Sweat

    ★★★★

  • Josep

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Wife of a Spy

  • Things We Dare Not Do

  • TFW No GF

    ★★½

  • Correspondence

  • Shiva Baby

  • Days

    ★★★★★

  • Das Purpurmeer

  • All Hands on Deck

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Digger

    ★★★½

  • All the Dead Ones

    ★★★

  • If It Were Love

  • Corporate Responsibility

  • Divinely Evil

  • Uppercase Print

  • Circumstantial Pleasures

    ★★★

  • Malmkrog

  • South

  • Emma.

    ★★★★

  • Kala azar

    ★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★

  • Tender