Fer has logged 187 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Teddy

Teddy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
06
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebellion in Patagonia

Rebellion in Patagonia

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
Witness

Witness

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
Edit this entry  
17
Rojo

Rojo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

1972
×
★★
Edit this entry