• Dune

    ★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The 2nd

    ½

  • The Sleepover

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★★★

  • Extraction

  • Spenser Confidential

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Henry

    ★★

  • Disturbing the Peace

    ½

  • My Spy

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Line of Duty

    ★★★½

  • Radioflash

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Kill Chain

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Code 8

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Inside Man: Most Wanted

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • James vs. His Future Self

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★★★

  • Sextuplets

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Redemption

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★★★

  • Daughter of the Wolf

    ★★

  • Shaft

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Domino

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★