Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Guardians

Guardians

2017
×
Edit this entry  
21
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Balls Out: Gary the Tennis Coach

Balls Out: Gary the Tennis Coach

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The 2nd

The 2nd

2020
×
½
Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
War

War

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Substitute

The Substitute

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★
Edit this entry  
10
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Baker

The Baker

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Banker

The Banker

2004
×
Edit this entry  
30
John Henry

John Henry

2020
×
★★
Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry