Fergus has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Killerman

Killerman

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Vault

The Vault

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Great Ghost Rescue

The Great Ghost Rescue

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Trigger Man

Trigger Man

2007
×
★★
Edit this entry  
17
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Siberia

Siberia

2020
×
Edit this entry  
17
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Edit this entry  
17
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hungover Games

The Hungover Games

×
★★★
Edit this entry  
17
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
Edit this entry  
17
John Henry

John Henry

2020
×
Edit this entry  
21
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Guardians

Guardians

2017
×
Edit this entry  
21
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Balls Out: Gary the Tennis Coach

Balls Out: Gary the Tennis Coach

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry