• Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★★★

  • Daughter of the Wolf

    ★★

  • Shaft

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Domino

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Wonder Park

    ★★½

  • Stuber

    ★★★★★

  • Sword of Trust

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Operative

    ★★★★

  • We Die Young

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Paradise Hills

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★★

  • Holmes & Watson

    ★★★★★

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

  • Replicas

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Scorpion King: Book of Souls

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • Death Race: Beyond Anarchy

    ★★★

  • Night Hunter

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Night School

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Reprisal

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Kin

    ★★★

  • Book of Monsters

    ★★

  • Pimped

  • Mile 22

    ★★★

  • The Festival

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★