Sort by
  • The Invisible Man

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Greta

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • The Three Stooges

  • Drive

    ★★★★½

  • Unstoppable

    ★★★

  • The Heartbreak Kid

    ★★★

  • The Machinist

    ★★★★½

  • Stuck on You

    ★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Ju-on: The Grudge

  • Shallow Hal

    ★★½

  • Osmosis Jones

    ★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Me, Myself & Irene

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • There's Something About Mary

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Kingpin

    ★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★