• In The Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Perfect Weapon

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Investigation

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Host

  • Target Number One

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Irresistible

    ★★

  • Baby God

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • Skull: The Mask

    ★★½

  • The Willoughbys

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★½

  • Smiling Friends

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Emma.

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • Charlie's Angels

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★