Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★
Edit this entry  
09
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★½
Edit this entry  
07
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Flashpoint

Flashpoint

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Ice

Black Ice

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★½
Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Machine

Death Machine

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Floors

Dark Floors

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry