Fern has logged 25 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Case 39

Case 39

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
22
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cecilia

Cecilia

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
Read the review Edit this entry  
05
Holes

Holes

2003
×
Edit this entry  
04
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
04
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read prior review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Face

Baby Face

1933
×
Read the review Edit this entry