Sort by

Fernie has logged 237 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
03
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
21 & Over

21 & Over

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Old School

Old School

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Due Date

Due Date

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry