• The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • 13 Minutes

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Crawl

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Astral

    ★★

  • Look Away

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Red Joan

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • We Belong Together

  • Gotti