Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
03
Tremble All You Want

Tremble All You Want

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Edit this entry  
12
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
Edit this entry  
29
I Wish

I Wish

2011
×
Edit this entry  
23
Still Human

Still Human

2018
×
Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Air Doll

Air Doll

2009
×
Edit this entry  
26
Seventeen: In-Complete Concert

Seventeen: In-Complete Concert

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
SHINee World V

SHINee World V

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aloners

Aloners

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Reprise

Reprise

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Wildfire

Wildfire

2015
×
Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
DIAMOND EDGE IN SEOUL

DIAMOND EDGE IN SEOUL

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Belle

Belle

2021
×
Edit this entry  
23
SEVENTEEN: Hit The Road

SEVENTEEN: Hit The Road

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seventeen: Power of Love

Seventeen: Power of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
Edit this entry  
20
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
Edit this entry  
18
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
15
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
15
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Days

Better Days

2019
×
Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Edit this entry  
20
Poetry

Poetry

2010
×
Edit this entry  
16
Sprout

Sprout

2013
×
Edit this entry  
16
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Edit this entry