• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½