Frank has logged 80 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dayveon

Dayveon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gotti

Gotti

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Party

The Party

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry