Sort by

fátima has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Parents

Parents

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Appleseed

Appleseed

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
She Cried No

She Cried No

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Postman Blues

Postman Blues

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★
Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Zombie High

Zombie High

1987
×
★½
Edit this entry  
22
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House

House

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★
Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eye in the Labyrinth

Eye in the Labyrinth

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Deuces Wild

Deuces Wild

2002
×
★★
Edit this entry