Sort by

Finn has logged 529 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Edit this entry  
30
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Edit this entry  
29
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
James & Isey

James & Isey

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Shot

One Shot

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
BloodRayne: The Third Reich

BloodRayne: The Third Reich

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
John Hodgman: RAGNAROK

John Hodgman: RAGNAROK

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Auschwitz

Auschwitz

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Blubberella

Blubberella

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Shoah

Shoah

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Fable

The Fable

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Show

The Show

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry