Connie has logged 16 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night They Raided Minsky's

The Night They Raided Minsky's

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Fools

Fools

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The St. Valentine's Day Massacre

The St. Valentine's Day Massacre

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dilwale

Dilwale

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Enemy Within

The Enemy Within

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry