Sort by
  • Agak Laen

    ★★½

  • Falling in Love Like in Movies

    ★★★

  • Saltburn

    ★★

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Tiger Stripes

    ★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Afire

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Autobiography

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★½

  • Happy Old Year

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Rose Plays Julie

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Gundala

    ★★½

  • Twivortiare

    ★½

  • Two Blue Stripes

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Rewind

    ★★★½

  • An Anthology of Feelings

  • Too Handsome To Handle

    ★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Clemency

    ★★½

  • Photograph

    ★★★

  • Divine Love

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • Newly Rich

    ★★

  • Milly & Mamet

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ave Maryam

    ★★

  • Cemara's Family

    ★★★

  • 27 Steps of May

    ★★★★

  • Miss Baek

    ★★

  • House of Hummingbird

    ★★★

  • Aruna & Her Palate

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★½

  • Widows

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★½