Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strange Colours

Strange Colours

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Image of a Bound Girl

Image of a Bound Girl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Champions

Champions

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stage-Struck Tora-san

Stage-Struck Tora-san

1978
×
★★½
Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wife's Sexual Fantasy: Before Husband's Eyes

Wife's Sexual Fantasy: Before Husband's Eyes

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far North

Far North

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Springs Geisha

Hot Springs Geisha

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Six Characters

Six Characters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tora-san Meets His Lordship

Tora-san Meets His Lordship

1977
×
★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tora-san's Pure Love

Tora-san's Pure Love

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flower and Snake 4: White Uniform Rope Slave

Flower and Snake 4: White Uniform Rope Slave

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tora-san's Sunrise and Sunset

Tora-san's Sunrise and Sunset

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vagabond

Vagabond

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tora-san, the Intellectual

Tora-san, the Intellectual

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chang Can Dunk

Chang Can Dunk

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tora-san Meets the Songstress Again

Tora-san Meets the Songstress Again

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tora-san's Lullaby

Tora-san's Lullaby

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nagisa

Nagisa

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tora-san's Lovesick

Tora-san's Lovesick

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Turtle Geisha

Turtle Geisha

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Little Geisha

Three Little Geisha

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san Loves an Artist

Tora-san Loves an Artist

1973
×
★★
Edit this entry  
07
Flower and Snake 3: Punishment

Flower and Snake 3: Punishment

1986
×
★½
Edit this entry  
07
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flower and Snake 2: Sketch of Hell

Flower and Snake 2: Sketch of Hell

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tora-san's Forget Me Not

Tora-san's Forget Me Not

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry