Sort by

fightclubitis has logged 245 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
Edit this entry  
17
Bartleby

Bartleby

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Un flic

Un flic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Borsalino and Co.

Borsalino and Co.

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love and Larceny

Love and Larceny

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joy House

Joy House

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man Between

The Man Between

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La Strada

La Strada

1954
×
Edit this entry  
03
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flic Story

Flic Story

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Impossible Love

An Impossible Love

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Thousand Billion Dollars

A Thousand Billion Dollars

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Organizer

The Organizer

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullets or Ballots

Bullets or Ballots

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Razzia

Razzia

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Lies

White Lies

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Dames du bois de Boulogne

Les Dames du bois de Boulogne

1945
×
Read the review Edit this entry  
24
Fear Over the City

Fear Over the City

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Will All Meet in Paradise

We Will All Meet in Paradise

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Too Bad She's Bad

Too Bad She's Bad

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borsalino

Borsalino

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Target

Wild Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Were Five

They Were Five

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pardon Mon Affaire

Pardon Mon Affaire

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Nation, One King

One Nation, One King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stavisky...

Stavisky...

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry