Sort by

fightclubitis has logged 24 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Theorem

Theorem

1968
×
Read the review Edit this entry  
28
The Sunday Woman

The Sunday Woman

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Violent Summer

Violent Summer

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cincinnati Kid

The Cincinnati Kid

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Caniba

Caniba

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Early Summer

Early Summer

1951
×
Read the review Edit this entry  
11
The Insider

The Insider

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Early Spring

Early Spring

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry