• Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • The Immortal Life of Henrietta Lacks

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Furious 7

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • American Sniper

    ½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • She's Funny That Way

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★

  • Godzilla

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Neighbors

    ★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★½

  • Ride Along

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★