• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

  • Words on Bathroom Walls

  • After We Collided

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Australian Dream

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Last Summer

  • Swallow

    ★★★

  • Low Tide

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★