fin has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
14
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
Edit this entry  
12
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
17 Again

17 Again

2009
×
★½
Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Edit this entry  
06
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry