Filipe has logged 139 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Story of a Feather

Story of a Feather

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Daniel in the Lions' Den

Daniel in the Lions' Den

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
99 Homes

99 Homes

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Father and Son

Father and Son

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Driven

Driven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Distance

Distance

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Arachnid

Arachnid

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Supper at the Arabian Gray Horse

Last Supper at the Arabian Gray Horse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Far Away

Far Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beijing Rocks

Beijing Rocks

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkness in the Light

Darkness in the Light

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Bully

Bully

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Big Sky

Big Sky

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Things Behind the Sun

Things Behind the Sun

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cyborg Cop

Cyborg Cop

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diamond Hill

Diamond Hill

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Samurai

American Samurai

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mirror

The Mirror

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Imhotep

Imhotep

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kid

Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fate

Fate

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Delta Force 3: The Killing Game

Delta Force 3: The Killing Game

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tropykaos

Tropykaos

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Digitaria Ex Machina

Digitaria Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tybalt Dead, Romeo in Exile

Tybalt Dead, Romeo in Exile

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vozerio

Vozerio

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Protection

Protection

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Riverbend

Riverbend

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Morte Diária

A Morte Diária

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drought

Drought

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Being Boring

Being Boring

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
O que eu poderia ser se eu fosse

O que eu poderia ser se eu fosse

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Sem Titulo #2: La Mer Larme

Sem Titulo #2: La Mer Larme

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corn Island

Corn Island

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Zu Warriors

Zu Warriors

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avenging Force

Avenging Force

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Horas Vulgares

As Horas Vulgares

2013
×
★★
Edit this entry  
19
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Expulsion from Paradise

Expulsion from Paradise

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
They Died with Their Boots On

They Died with Their Boots On

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry