Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mainstream

    ★½

  • Given

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Spree

    ★★½

  • ‎The Wedding‎

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Eli

    ★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★