Sort by
  • Indiana Jones Collection

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • F9

    ★½

  • 22 vs. Earth

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • He110

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★