Sort by

DannyOMovieGuy has logged 165 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crips and Bloods: Made in America

Crips and Bloods: Made in America

2008
×
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Grease

Grease

1978
×
★★½
Edit this entry  
08
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
21
Runaway

Runaway

2010
×
Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Edit this entry  
08
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Made

American Made

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry