• Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Harpoon

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • IO

    ★★

  • Polaroid

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • All About Me

    ★★★½

  • Backtrace

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • 30 Miles from Nowhere

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Look Away

    ★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • The Vanishing

    ★★★

  • Animas

    ★½

  • The Barge People

    ★½

  • Venom

    ★★

  • The Pool

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Sword of God

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Monstrum

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Freaks

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Lie

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Boarding School

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Kin

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Book of Monsters

    ★½

  • Patient Zero

    ★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • The Mermaid: Lake of the Dead

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Right Here Right Now

    ★★½

  • Tau

    ★★★

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★½

  • Solis

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★