Joe has logged 42 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beckman

Beckman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry