• Mike Epps: Indiana Mike

    ★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★½

  • Chappelle's Home Team - Earthquake: Legendary

    ★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • And Just Like That… The Documentary

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★½

  • Mayor Pete

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Colin in Black & White

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Cybersocialism: Project Cybersyn & The CIA Coup in Chile

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★

  • There Is No

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★½