Sort by

Baran Caliskan has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry