• Love Me Like You Hate Me

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

  • Made in Italy

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Down a Dark Stairwell

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • City So Real

    ★★★★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • My Little Sister

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • My Valentine

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Mucho Mucho Amor

    ★★½

  • Scare Me

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Dolittle

    ½

  • Cats

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Sunless Shadows

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Wake Up: Stories From the Frontlines of Suicide Prevention

  • Omar and Us

  • Flannery

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • ON-GAKU: Our Sound

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Zeroville

    ½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★