• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Creed II

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Black Hole Apocalypse

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Unacknowledged

  • Life

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★