Sort by

FilmApe has logged 42 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Campfire Tales

Campfire Tales

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
+1

+1

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Family

The Family

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wanderlust

Wanderlust

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heavenly Bodies

Heavenly Bodies

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Machete

Machete

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The East

The East

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★
Read the review Edit this entry