Sort by

FilmApe has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hollywood Man

Hollywood Man

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The American Dreamer

The American Dreamer

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School Spirit

School Spirit

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry