Sort by

FilmApe has logged 20 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pity

Pity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vince Carter: Legacy

Vince Carter: Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Buried Secret of M. Night Shyamalan

The Buried Secret of M. Night Shyamalan

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Best of Times

The Best of Times

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry