• The Nailhitter

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • medicament

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • The Speed Cubers

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★