august has logged 13 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ballerina

Ballerina

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry