Ryan has logged 339 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Handicapped Future

Handicapped Future

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
Precautions Against Fanatics

Precautions Against Fanatics

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Words

Last Words

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
The Unprecedented Defence of the Fortress Deutschkreuz

The Unprecedented Defence of the Fortress Deutschkreuz

1967
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hitler Versus Picasso

Hitler Versus Picasso

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry