RSS feed for David
  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • The Photograph

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VHYes

    ★★

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Blood Quantum

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Gags The Clown

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Perished

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Blood on Her Name

  • Supervized

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Super 30

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Playmobil: The Movie

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★½

  • Little

    ★★★