• The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★½

  • Little

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★

  • Wonder Park

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Porno

  • Groupers

    ★★★★

  • The Kid

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Don't Let Go

    ★★½

  • Luce

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • A Dog's Way Home

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • American Hangman

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • The Demonologist

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Soul Conductor

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • The Swerve

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • To Tokyo

    ★★½

  • Replicas

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Vanishing

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Starfish

    ★★★

  • House of Sweat and Tears

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Luring

  • The Wind

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★