callum has logged 58 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy

Tammy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The River

The River

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost River

Lost River

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry