Sort by

callum has logged 536 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Streamline

Streamline

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gypsy

Gypsy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bruised

Bruised

2020
×
★½
Read the review Edit this entry