Sort by

steve has logged 17 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nil by Mouth

Nil by Mouth

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry